مجموعه رنگینو شما را به خرید بهترین محصولات کاکتوس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مراکز فروش قلمه کاکتوس میوه دار اپونتیا

آنچه در این مقاله می خوانید ...

نحوه کاشت و نگهداری کاکتوس میوه دار اپونتیاتولید کننده قلمه کاکتوس میوه دار اپونتیا

کاکتوس میوه دار اپونتیا جزو خانواده ی کاکتوس های میوه دار و تزیینی نیز محسوب می شود. این کاکتوس دارای برگ های بیضی شکل و پهن است که میوه ای ارغوانی رنگ و شبیه انجیر و یا توت فرنگی دارد منتها با این تفاوت که میوه اپونتیا دارای تیغ های بسیاری است. مراکز فروش نهال دارای انواع قلمه و بذر درختان میوه دار ‌و حتی انواع کاکتوس از جمله قلمه کاکتوس میوه دار اپونتیا هستند که آن ها را با قیمتی مناسب به بازار تزریق می نمایند.

مراکز فروش قلمه کاکتوس میوه دار اپونتیا

نحوه کاشت و نگهداری کاکتوس میوه دار اپونتیا

نحوه کاشت و نگهداری کاکتوس میوه دار اپونتیا

زادگاه اصلی کاکتوس اپونتیا، امریکای جنوبی است که مردمان این مناطق میوه ی آن را لذیذ و خوش خوراک می دانند و در غذا و درمان های خانگی از آن استفاده می نمایند. رفته رفته این گیاه به کشورهای دیگر از جمله ایران وارد شد و به دلیل اینکه کاکتوس اپونتیا به آب و هوای خشک و گرمسیری عادت دارد کشت آن در مناطق جنوبی ایران آغاز گردید. این نوع کاکتوس در ایران به نام های مختلفی معروف است نظیر کاکتوس انجیر تیغی و یا کاکتوس راکتی. علت این نامگذاری، برگ های راکتی شکل و میوه ای شبیه انجیر آن است.

نحوه کاشت کاکتوس اپونتیا به دو روش بذر و قلمه انجام می گیرد. تکثیر این گیاه از طریق بذر، به زمان بیشتری احتیاج دارد و به همین دلیل اکثر افراد روش قلمه زنی را انتخاب می نمایند. پس از خرید قلمه کاکتوس میوه دار اپونتیا آن را چندین روز به دور از آفتاب شدید و مستقیم قرار می دهند تا قسمت بریده شده آن خشک شود که منجر به عفونت و یا قارچ نگردد. سپس آن را کاشته و به مدت هفت الی ده روز آبیاری نمی کنند تا قلمه درون خاک ریشه بزند. نگهداری کاکتوس اپونتیا ساده است به این صورت که می بایست در معرض نور خورشید قرار گیرد و  آبیاری به مقدار کم انجام شود. مواردی که برای این گیاه مهم است خاک مناسب و همچنین نور فراوان می باشد.

تولید کننده قلمه کاکتوس میوه دار اپونتیا

تولید کننده قلمه کاکتوس میوه دار اپونتیا

کاکتوس میوه دار اپونتیا اگر به درستی قلمه زده شود، می تواند در ابتدا نقش یک گیاه با گل های زیبا را ایفا کند که باعث نشاط می شود و پس از آن نقش یک گیاه بارده را اجرا می کند که میوه ای خوش طعم دارد. خوب است بدانید تولید قلمه کاکتوس به ظاهر ساده است اما دارای نکات مهمی است که اگر از آن غافل شوید گیاه رشد نخواهد کرد و به اصطلاح می میرد. تولید کننده قلمه کاکتوس دارای انواع قلمه های کاکتوس زینتی و میوه دار است و به دلیل مواجه شدن با حجم بالای تقاضا، قلمه ها را با قیمت مناسب به مشتریان ارائه می نماید. 

مریم باقری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه رنگینو شما را به خرید بهترین محصولات کاکتوس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *